تبلیغات
˙·٠•●♥ دیدنیهای روز ♥●•٠·˙محمد رضا شجریان چند ماه پس از خواندن سرودهای ضد انقلابی علیه ایران و سخنان ساختارشکنانه و تهمت زدن به مسئولین و پشت کردن به مردم و فرهنگ خود، سخنان جالب و ادعاهای قابل تاملی دارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از جهان وی در آخرین گفت وگوی خود می گوید: در همه شرایط کسانی در این وسط بوده اند تا ارتباط من و مردم را خراب و یا کم رنگ کنند. این وضعیت همچنان و تا امروز ادامه دارد.
وی با بیان اینکه عده ای با من مدام دشمنی می کنند که علت آنرا نمی دانم اضافه می کند: دشمنی کرده اند برای اینکه همیشه خواسته اند از کنار هنرمند سودی ببرند یا سود مادی یا سود تبلیغاتی. وقتی یک هنرمند تن به این بازی نمی دهد، دشمنی ها آغاز می شود. آنها دچار یک نوع بغض و بخل می شوند و شروع می کنند به دشمنی کردن.

وی ادامه می دهد:گاهی وقت ها حرف هایی از کسانی می شنوم که با خودم می گویم آخر چطور می شود یک نفر چنین حرفی بر زبان براند. آن هم وقتی که هیچ بدی در حق او صورت نگرفته. من یک هنرمندم و دارم کار خودم را  می کنم به کسی هم کاری ندارم ولی نمی فهمم این بهتان زدن ها و ناسزاها و دشمنی ها نسبت به موسیقی من برای چیست و اصلاً باید یک نفر برود اینها را ببیند که چی می خواهند. چرا این حرف ها را می زنند؟

شجریان در پاسخ به این سوال که  هیچ وقت دنبالش نرفته اید ببینید که اینها کی هستند و چرا این حرف ها را می زنند ، می گوید:اصلاً ... اصلاً یکی دو تا که نیستند.. آنها کار خودشان را می کنند من هم کار خودم را .. وقتو حوصله اش را هم ندارم که بروم دنبالش بپرسم چرا به این موسیقی فحش می دهند دوست دارد فحش بدهد بگذار بدهد بگذار دلش خوش باشد ... مردم که این ناسزاها را باور نمی کنند. مردم وقتی احساس کنند که باید از هنرمندی حمایت کنند و باید دوستش داشته باشند، این کار را ناخودآگاه انجام می دهند. بسیاری از جوانانی که مرا دوست دارد و همیشه در همه جا از من حمایت کرده اند ممکن است به هیچ وجه موسیقی مرا دوست نداشته باشند اما می فهمند، آگاهی این را دارند که اگر کسی دارد موسیقی درستی ارائه می دهد باید از او حمایت کنند. باید او را دوست داشته باشند. با این حال می دانید بهترین حمایت کننده من چه کسانی هستند؟همین هایی که به موسیقی من فحش می دهند. من باید از آنها سپاسگزار باشم که بهترین عامل برای افزایش محبوبیت کار من هستند. هرچه آنها ناسزا بگویند، مردم مرا بیشتر دوست دارند چی از آن بهتر.

 
وی در انتها همه این مشکلات و انتقاد های مردمی از خودش را گردن مسئولین می اندازد و می گوید:به نظرم مقصر این بی ادبی ها مسئولین هستند. مشکل ما آنهایی بوده اند که چنان سایه سنگین خودشان را روی سر این جوان ها انداخته اند که آنها مجیور شده اند بروند توی زیرزمین خانه شان و هنرشان را تولید کنند. آنها اجازه نداده اند جوان در جهت اصالت خودش پیش برود و آن وقت سر از یک جای دیگر درآورده مقصر مسئولین اند. در همه جای دنیا هم همین طور است. این محدودیت ها انحراف می آورد، مردم و جوان ها هیچ تقصیری ندارند.

شجریان در ادامه با بیان اینکه موسیقی مسموم یا مبتذل نداریم تصریح می کند:من موافق نیستم که کلمه «مسموم» را به کار ببریم. موسیقی در هیچ شکلی آدم را به انحراف نمی کشاند. این خود آدم است که از یک ابزاری ممکن است برای منحرف شدن اتفاده کند.

وی با بیان اینکه موسیقی انحراف ایجاد نمی کند می گوید: موسیقی مایه انحراف نیست. با موسیقی یا می رقصند یا گریه می کنند یا فکر می کنند یا به آرامش می رسند. خب حالا شما بگویید در کجای این چهار مورد انحراف است؟ هیچ موسیقی در هیچ کجای دنیا ادم را به ابتذال نمی کشاند.موسیقی مبتذل موسیقی است که بد اجرا شود همین.

وی در انتها در ارتباط با وضعیت فعلی جوان ها و اینکه چه چیزی بیش از هر چیز دیگر شما را نگران می کند، می گوید:من نگران این هستم که مبادا شرایط فعلی اجتماعی نتواند استعدادهای آنها را بارور کند. این نگرانی همه پدرهاست. من نگران این هستم که جوان ها در راهی که انتخاب می کنند سرخورده شوند و به گوشه ای پناه ببرند.

+ نوشته شده در چهارشنبه 28 مهر 1389 ساعت 09:22 ب.ظ توسط سید مجتبی كیانژاد نظرات |